Bolesławiecka kamionka jako przedmiot wymiany handlowej na terenie przygranicznym pomiędzy Śląskiem a Czechami

Cil projektu

Provedení výzkumu týkajícího se obchodních a společenských kontaktů mezi Slezskem a Čechami, se zvláštním důrazem na boleslaveckou kameninu v 18. a 19. století. V rámci projektu byl proveden archeologický výzkum a šetření týkající se boleslaveckého nádobí v českých muzeích a byla vydána a dvojjazyčná publikace Bolesławiec – Vrchlabí. Śladami bolesławieckiej kamionki (Bolesławiec – Vrchlabí. Po stopách boleslavecké kameniny), která shrnovala výsledky projektu.

Informacje o projekcie

Financování: Fundacja im. Stefana Batorego, Program Wschodni Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski
Hodnota projektu (PLN): 19.541
Termín realizace: 2002–2003